Katrinebjerg Rideklub 21-08-2010
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 11-08-2010 kl. 11:55
Klass 1 - Distansritt MA DRF championat Hästar
Klass 2 - Distansritt LA Hästar
Klass 3 - Distansritt LA og D-4's mesterskab Hästar
Klass 4 - Distansritt LB Hästar
Klass 5 - Distansritt LB Demo Hästar
Klass 6 - Distansritt LC Hästar
Klass 7 - Distansritt LC Hästar

Klass 1 - Distansritt MA DRF championat Hästar
13 anmälda
Domare: Iben Krarup Pedersen, Lone Aalekjær
Veterinärkommission: Line Skadelund, Hans Frydenvang
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Grethe CarstensenJalle Junior
08:00SPR 1
2Hanne LarsenLarissa ox
08:00SPRPassat ox2
3Helle HansenRoyal Aanova
08:00SPR 3
4Ulla GadeErrgo ox
08:00SPRMonograf ox - Penthagon ox4
5Erika KalmeyerImros
08:00ERDPerm5
6Tina BratajkaSupernova Sand
08:00SLSSpotlite Lobell u.s. - Homesick u.s.6
7Ann Pia Aasted JespersenMakao ox
08:00MBRKKarneval - Peleng ox7
8Inge BromsDitte Follo
08:00RIRLord Follo8
9Pernille BlomDangerous ox
08:00ERDMistral - Gharib9
10Henriette AndersenPrincess Calisia ox
08:00SOLMonograf ox - Jarlaan ox10
11Charlotte Kromann-RasmussenGanti
08:00SPR 11
12Lotte HillersBuller
08:00  12
13Flemming XBasse
08:00  13
 
till toppen

Klass 2 - Distansritt LA Hästar
3 anmälda
Domare: Iben Krarup Pedersen, Lone Aalekjær
Veterinärkommission: Line Skadelund, Hans Frydenvang
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
15Anna Søgaard HanusovaFlashy Chex Junior
08:15ERDPepp O Lena Chex - Merlee Flare15
16Trine JørgensenZodiac
08:15NORAssjur ox - Cinnabar ox16
17Helle NielsenJasmine ox
08:15ØKRGoliat ox - Bomarc ox17
 
till toppen

Klass 3 - Distansritt LA og D-4's mesterskab Hästar
4 anmälda
Domare: Henriette Andersen, Lone Aalekjær
Veterinärkommission: Line Skadelund, Hans Frydenvang
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
20Kate NedergaardMister x Ray
08:30SLSEmir20
21Signe Brockdorf NielsenSaber B ox
08:30KRIKMalik B ox - Visbaden ox21
22Sussie HansenJalinkco ox
08:30RIR 22
23Rikke Prahl JagdMonty
08:30RIS 23
 
till toppen

Klass 4 - Distansritt LB Hästar
8 anmälda
Domare: Iben Krarup Pedersen, Lone Aalekjær
Veterinärkommission: Line Skadelund, Hans Frydenvang
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
25Jacob PedersenDylan Sh
  Daru Sh - O'bajan Sh67
26Sabina HeitmannSheik af Irland
 Team 61
27Helle DaltoftCzarina ox
 SLSKaster ox - Parmour ox69
28Christine PedersenAshanti
  Daru Sh - Schani Sh68
29Janet ModGarpur
 GLRK 14
30Rikke Kongsmark OlesenFrk. Nitouche - Blackie
 KØR 12
31Bente Schmidt-SørensenFantasy Bint El Mokari
 SRVEl Mokari - Tamil43
32Grit BrintKazar ox
 SPRKaster ox - Parmour ox39
 
till toppen

Klass 5 - Distansritt LB Demo Hästar
6 anmälda
Domare: Iben Krarup Pedersen, Lone Aalekjær
Veterinärkommission: Line Skadelund, Hans Frydenvang
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
35Anne Kirstine KnudsenKonto Britton
09:00SRVPonto Britton - Pay Dirt35
36Malene MortensenAlomeno
09:00KRK 36
37Gitte Brændegaard NielsenHavrebjerggård's Rinaldo
09:00VERGolden Russian - Asterix ox37
38Christina HjortshøjAlicia ox
09:00SVRMaintaine ox - Wandro ox38
79Julie KrøllGrafik ox
09:05JRKNurek ox - Fynt ox79
80Lotte JespersenTrigger af Sandager
09:05JRK 80
 
till toppen

Klass 6 - Distansritt LC Hästar
18 anmälda
Domare: Iben Krarup Pedersen, Lone Aalekjær
Veterinärkommission: Line Skadelund, Hans Frydenvang
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
40Jane Boel LarsenEllevangs Vicki
09:05RIRKanudos xx - Sidny DH 41240
41Mette ClausenComet
09:05KRIK 41
42Helle ClausenMirah
09:10FKR 42
43Preben ClausenAstric Højhogård
 FKR 43
44Ina Erica JørgensenZyko Soya
09:15HASH 44
45Kristina MarcussenHermeline
 FUKR 45
46Anja HansenJuventus
09:20RIRSolos Landwind46
47Christine Engel ElfvingSarakat
 RIR 47
48Karina PedersenSafran
09:25SARKoheilan 1-15 - Koheilan 148
49Ronja Kock JensenStald Kock's Malica
09:30 Max af Ravnholdt - Jumbo49
50Celine G KockFirfod Fancy Carbreak
09:30DARKHorsemosens Charlie Brown - Rolykke Paintbox 1150
51Jette Gade KockStald Kock's
 MSRMaxaf Ravnholdt - Lobri Hjortelund51
52Mette LundbergMadrid ox
09:35RORFuture ox - Sadalisco52
53Line LehnshøjBeauregard Tt
 RSR4Pasch Vacan - Vatican53
54Merete A. SchrøderCharlie Brown
09:40ERD 54
55Louise EisøComet
 TMK 55
56Gitte MortensenNadi
09:45MBRK 56
57Lone ChristensenHakima af Pibeholm
09:50MBRKPelle af Ulstrup - Ras Borup57
 
till toppen

Klass 7 - Distansritt LC Hästar
19 anmälda
Domare: Iben Krarup Pedersen, Lone Aalekjær
Veterinärkommission: Line Skadelund, Hans Frydenvang
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
60Gitte FabriciusAll Illusion
10:00SLS 60
61Sofie FabriciusLulu
 SLS 61
62Rikke FønsskovNike af Hvarre
10:05FUGL 62
63Line BørnerBianca
 STRØ 63
64Lena BovhøjRobin
10:10OHR 64
65Anna Charlotte Mørk ParnersMøllevangs Latus
 DARK 65
66Annika LarsenHighlander Imhoff
10:15VRCLHeartbeat - Stuntman66
67Kristina HansenCapito
  Carano - Lagano67
68Jessie SoelbergLuke Skywalker
10:20GLRKFlying Galivant68
69Christina Turner LindvedMøllevangs Farsø
 GLRK 69
70Julie S SpeichLuckly
10:25GLRK 70
71Josephine AndersenTue
 GLRK 71
72Gitte SteenCassiopaia
10:30SNRAgadir 2702 - Galant Noble72
73Pia AndersenAnton
 SNR 73
74Kirsten OxenbølOliver
10:35TNRK 74
75Inger HeinrichsonLyngvejens Leonardo
 TNRK 75
76Helle RønshofLimbo Havdal
10:40TNKRLoudini76
77Helle GrodalBrichano Gl. Møllegaard
 TNKRBuster Kærgaard77
78Cathy S. DouglasCellina ox
10:45EDR 78
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport